Noc v knižnici 2014
Aktualizované: 19.06.2014
   Noc v knižnici 2014                            Dňa   6.6.2014   sa   v   našej   škole   uskutočnila   akcia   zvaná   „Noc   v   knižnici”,   ktorá   sa v   tomto   školskom   roku   niesla   v   znamení   Harryho   Pottera.   V   túto   čarovnú   a   tajomnú   noc   sa naša   škola   premenila   na   Rokfortskú   inštitúciu,   ktorou   hlavným   poslaním   bolo   vychovávať nových čarodejníkov a čarodejnice. Na   začiatku   tejto   tajomnej   noci   sme   pred   školou   zasadili   zázračný   stromček,   pri   ktorom   si mohol   každý   profesor   čarodejnícky   učeň   zaželal   jedno   želanie.   Neskôr   sme   sa   presunuli   do školskej   jedálne,   v   ktorej   sa   uskutočnilo   nielen   triedenie   budúcich   čarodejníkov   a čarodejníc   do   4   fakúlt,   a   to   do   =>   Chrabromilu,   Bystrohlavu,   Bifľomoru   a   Slizolinú, (pričom   každá   fakulta   mala   aj   svojho   triedneho   profesora),   ale   aj   zaujímavé   rokfortské vyučovacie   hodiny,   kvíz,   súťažné   hry   a   perfektná   muklovská   večera.   Po   skvelom   jedle   mali mladí   čarodejnícki   učni   možnosť   absolvovať   rôzne   aktivity   na   niekoľkých   stanovištiach   a nazberať   tak   písmenká,   z   ktorých   im   mal   vzniknúť   názov   tajomného   miesta,   na   ktoré   zlí démoni   ukryli   knihu   kúziel.   Celá   čarodejnícka   noc   sa   každému   nepochybne   páčila   a   pevne veríme, že sa v budúcom školskom roku pri podobnej akcii stretneme ešte vo väčšom počte.