Návšteva divadla
Aktualizované: 24.05.2015
Návšteva divadla Dňa   8.   apríla   2015        sa   žiaci   1.   stupňa   zúčastnili   dobrodružnej   tanečnej   baletnej rozprávky   Doktor   Jajbolí   v   Štátnom   divadle   v   Košiciach.   Rozprávka   bola   o   nekonečnom priateľstve   človeka   -   chýrneho   lekára   Jajbolí   k   zvieratkám   a o   jeho   nebezpečnej   ceste   do Afriky,   kam   sa vybral   zachrániť   choré   opice.   Počas   cesty spolu   so   zvieracími   kamarátmi prekonával   nástrahy   zlých   pirátov   a   pasoval   sa   aj   so   strašidelnými ľudožrútmi.   Žiakom   sa najviac   páčila   malá   opička,   ktorá   doktorovi   pomáhala   a   svojej   roly   sa   zhostila   ozaj   výborne. Bolo   to    prvé   baletné   predstavenie, na   ktorom   sa   žiaci   zúčastnili a   tak   niet   divu,   že   sa  divili, prečo   sa v   rozprávke   vôbec   nerozprávalo.   Napriek   tomu   sa   ale   predstavenie   všetkým   veľmi páčilo a už sa teraz tešíme na to nasledujúce.