Šarkaniáda
Aktualizované: 09.11.2015
ŠARKANIÁDA Jeseň,   šarkany   a my   žiaci   1.   stupňa,   sme   sa   aj v tomto    roku    opäť    stretli    na    našom    školskom    dvore. Tento   rok   sme   medzi   sebou   privítali   nových   kamarátov z 1.A   a 1.B   triedy,   aby   sme   im   ukázali   ako   sa   na   našej škole    púšťajú    šarkany.    Všetci    sme    si    vybrali    svojich okrídlených   drakov,   natiahli   sme   im   šnúrkové   opraty a hajde   do   vetra.   Nie   každému   sa   to   podarilo   hneď   na prvýkrát.   No   naše   pani   učiteľky   nám   ochotne   pomáhali nielen   pri   skladaní   šarkanov,   ale   aj   pri   ich   vzletoch.   A   aj keď   sme   nemali   ideálne   počasie,   lebo   fúkal   len   slabý vetrík   ,   napriek   tomu   šarkany   lietali   nad   našimi   hlavami.   A lietali   krásne.   Červené,   ružové, žlté    aj    modré.    Veľké    i malé.    Nakoniec    skoro    každý    šarkan    vyletel    do    vzduchu    aspoň nachvíľku,   a tak   urobil   radosť   svojmu   majiteľovi.   Len   jeden   šarkan   -   nezbedník   si   nedával pozor   a zamotal   sa   do   drôtov   elektrického   vedenia.   Nuž   čo,   za   trest   ostal   visieť   na   drôte, a teraz   bude   čakať,   kým   ho   pán   školník   nezvesí   dolu,   aby   si   aj   v budúcom   roku   mohol   opäť zalietať na školskej Šarkaniáde spolu s ostatnými drakmi. žiaci 3. A a 4. A triedy (s pani učiteľkami)