Tekviciáda
Aktualizované: 07.11.2016
Vyrezávanie     tekvíc     má     na     Slovensku     dlhú     tradíciu.     Obchody     nás     zaplavujú     tekvičkami rozmanitých   tvarov,   veľkostí   a   farieb.   Tekvice      na   našom   území   vyrezávali   už   naši   pradedovia.   Volali   ich svetlonos. Dňa   25.   októbra    naši   žiaci   prvého   stupňa   za   pomoci   pána   učiteľa   PaedDr.   Horvátha   a   pani učiteľky   Mgr.   Radvanovej"   zašantili"   pri   vyrezávaní      a   aranžovaní   tekvíc   -   svetlonosov.   Do   tejto   akcie   sa zapojili   aj   žiaci   II.   stupňa   pod   vedením   p.   uč.   Mgr.   Timárovej,   Mgr.   Kissovej   a   Ing.   Stahovcovej.   Žiaci vyrezávali tekvice a tvorili jesenné dekorácie, na ktoré použili rôzne plody jesene. Už   tradične,   všetky   výsledné   výrobky   boli   veľmi   pekné,      hotové   umelecké   diela,   ktoré   zdobia vestibul našej školy.