Svätý Mikuláš
Aktualizované: 06.12.2017
6.   decembra   navštívil   našu   školu   sv.   Mikuláš   so   svojimi   anjelskými   i čertovskými pomocníkmi.    Poslušní    anjeli    mali    krásne    veľké    krídla    a farbu    šiat    sťa    sneh.    Pomáhali Mikulášovi    rozdávať    balíčky    plné    dobrôt    poslušným    deťom.    Naopak    čerti    boli    blázniví a špinaví.    Každého    neposlušného    žiaka,    ktorého    sa    dotkli,    zamazali.    Všetci    mali    roboty neúrekom. Žiaci   I.   aj   II.   stupňa   Mikuláša   netrpezlivo   očakávali,   no   a nakoniec   sa   ho   i dočkali.   Po príjemnom   zvítaní   mu   žiaci   zarecitovali   básničky   alebo   zaspievali   piesne.   Výslužku   v podobe sladkostí si určite zaslúžili. I tento   rok   sa   o príjemný   priebeh   mikulášskej   tradície   postarali   žiaci   IX.A.   Za   pekne pripravenú akciu im ďakujeme!