Akcie 2012/2013 - Exkurzia v Medzeve
Aktualizované: 11.02.2013
Copyright © 2012. ZS Velka Ida.  Created and Designed  - SCHORPIO.  Authorized:  Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC.  Director: Mgr. Terezia Besterciova.
Exkurzia v Medzeve Dňa   21.   11.   2012   sa   46   žiakov   z   tried   V.   A,   VI.   A   a   VII.   A   spolu   s   p.   uč.   Stahovcovou   a   p.   uč. Kissovou      zúčastnilo   exkurzie   v   kinematografickom   múzeu   rodiny   Schusterovej   a   tiež   vo   hvezdárni   v Medzeve. Návšteva   múzea   sa   žiakom   veľmi   páčila,   po   prehliadke   múzea   sa   žiaci   išli   pozrieť   na   starodávny hámor, ktorý funguje dodnes. Počasie   bolo   krásne,   slnečné,   takže   sme   mohli   z   kupoly   hvezdárne   cez   ďalekohľad   pozorovať Slnko.   Práve   počas   našej   návštevy   prebiehala   výstava   Apollo,   ktorú   sme   si   tiež   pozreli.   Vo   hvezdárni   si potom žiaci zakúpili záložky, pexeso a zaujímavé knižky. Domov sme sa vrátili plní zážitkov a spokojnosti.