Noc v knižnici
Aktualizované: 01.09.2013
Naša škola pripravila pre žiakov už  4. ročník  tradičnej akcie  - Noc v knižnici, ktorá sa uskutočnila  17. 5. 2013. Tento   rok   bolo      hlavnou   témou   hľadanie   ostrova   pokladov   -   takže   sa   naši   žiaci   zmenili   na   odvážnych      pirátov   a   aspoň        na   chvíľu   mohli   byť   ako   Jack   Sparrow.   Pripravili   sme   pre   nich   množstvo      zaujímavých   príbehov,   súbojov   a   ešte zaujímavejších zážitkov. Skôr  ako sa celý pirátsky program začal, sme vysadili  rozprávkový  stromček, ktorý sme ovenčili krásnou stuhou. Pirátsky   program   sa   začal   v   školskej   jedálni,   kde   si   žiaci   pozreli   dokument   o   pirátoch   a   po   ňom   nasledoval   test pozornosti.   Pre   žiakov   bol   pripravený   kvíz   a   zábavné   úlohy   o   pirátoch.   V   rámci   týchto   súťaží   si   zahrali   bingo   a   víťazi boli odmenení sladkou odmenou. Po   tejto   rozohrávke   sme   si   pochutili   na   chutnom   guláši,   ktorý   pre   nás   pripravili   pani   kuchárky.   V   ďalšej   časti   sa všetci   žiaci   museli   zúčastniť   hier   a   úloh,   ktoré   pripravili   učitelia   a   vytvorili   päť   stanovíšť.   Žiaci   sa   museli   zúčastniť čitateľského    maratónu    v    školskej    knižnici    a    vyriešiť    zaujímavé    úlohy.    V    telocvični    si        vyskúšali    všetci    svoju obratnosť   a   zručnosť.   Preverili   si   svoje   znalosti      z   dejín   náboženstva,      v   počítačovej   učebni   si   zahrali   pirátske pexeso a zahrali sa na umelcov. Krásne umelecké diela si maľovali  na tričká.    A   potom   to   začalo.   Naši   mladí   učitelia   sa   vrátili   do   svojich   detských   liet   a   vymysleli   pirátsku   hru,   počas   ktorej   si jednotlivé   družstvá   museli   vyskúšať   nielen   svoju   rýchlosť,   dôvtip,   ale   hlavne   odvahu.   Veď   cestu   za   jednotlivými ostrovmi,   na   ktorých   museli   súťažiaci   prekonať   rôzne   prekážky,   im   sťažovali   aj   jednotlivé   príšery   v   podaní   našich deviatakov a učiteľov. Každé družstvo dostalo mapu, pomocou ktorej sa vydali za pokladom. A   tak   si   víťazné   družstvo   muselo   nájsť   zlatý   kľúč   od   truhlice   s   pokladom.   Cesta   k   nemu   bola   osvetlená   a   na   počesť víťazov   bol   spustený      ohňostroj.   Víťazi   ešte   preniesli   slávnostný   sľub,   po   ktorom   ich   strážkyňa   pokladu   -   pani riaditeľka   pasovala   za   rytierov.   No   nie   všetci   vydržali   až   do   konca   tejto   hry,   lebo   strach   má   veľké   oči.   A   tak namiesto   deviatakov   a   pani   učiteľky   videli   poniektorí,   najmä   tí   mladší,   ozajstné   strašidlá.   Ale      aj   to   patrí   k   nočnej hre.   Po   rokoch   sa   na   tom,   akí   boli   ustráchaní   veselo   zasmejú.   Nočná   šou   sa   neskončila   pre   všetkých,   tí   najvytrvalejší si   pozreli   film   Piráti   z   Karibiku.   A   ani   sme   sa   nenazdali   a   bolo   tu   ráno.   Za   preukázanú   odvahu   každý   účastník   dostal sladkú odmenu a pirátsky diplom. Veríme,   že   i   napriek   slzičkám   sa   všetkým   program   páčil   a   o   rok   sa   opäť   spolu   stretneme,   aby   sme   si   vyskúšali   svoju šikovnosť a odvahu.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida.  Created and Designed  - SCHORPIO.  Authorized:  Mgr. Blanka Mullerova. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC.  Director: Mgr. Terezia Besterciova.