Novinky
Máme školu, pekné triedy                  Aký názov má ta škola?   v triedach sedí veľa detí,                   Veľká Ida, tak sa volá.   tie sa tešia každý deň,                       Chceš ju spoznať? Príď ty k nám   že sa plní ďalší sen,                           presvedčíš sa o nej sám.    sen o vzácnych vedomostiach           [Poď sa učiť, poď sa hrať,   i o praktických zručnostiach.            ukáž všetkým, čo si zač,   Tie získame iba tak,                           napíš slovo, prvok, krát,   že chodíme práve k vám.                   veď si super dobrý žiak.] Hymna Základnej školy vo Veľkej Ide POZVÁNKA    OZNAM    viac …           Pozývame Vás na informatívne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 21. 11. 2018 v čase od 13.30 hod. do 15.30 hod.  Tešíme sa na Vašu účasť!                          Milí rodičia a starí rodičia, srdečne Vás pozývame na vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutoční dňa 17. 12. 2018 (pondelok) v čase od 15.00 hod. Žiaci spolu so svojimi učiteľmi pre Vás pripravili pestrý program.  Tešíme sa na Vašu účasť! viac …   Škôlkári na dopravnom ihrisku     Príjemné septembrové počasie prilákalo do našej školy škôlkárov, ktorí sa s pani učiteľkami a žiakmi zo IV.B poučili i zabavili na dopravnom ihrisku. viac …   Zbierka - Biela pastelka     Naša škola sa už po štvrtýkrát zapojila do zbierky s názvom Biela pastelka. Ide o verejnú zbierku na podporu ľudí so zrakovým postihnutím a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú pri začlenení sa do bežného života. viac …   Európsky deň jazykov     26. september je Európskym dňom jazykov, cieľom tohto dňa je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov. I naši žiaci spoznávali v tento deň rôzne jazyky. viac …   Exkurzia - Dukla     Žiaci II. stupňa sa spolu so svojimi učiteľmi vydali na cestu po Slovensku, aby lepšie spoznali našu históriu. Ich kroky smerovali i na Duklu. viac …   Beh zdravia     Dňa 10. októbra sa na našej škole organizoval už tradičný Beh zdravia. viac …   Prváci navštevujú škôlkarov     18. októbra 2018 sa žiaci I. A vybrali spolu so svojou pani učiteľkou navštíviť deti v materskej škole. viac …   Tekviciáda     Tekvica je jednoročná rastlina pochádzajúca z Ameriky, kde bola pestovaná Inkami. Má rozsiahle využitie. Okrem iného môže slúžiť ako zaujímavá dekorácia. Práve o to išlo našim umelcom a umelkyniam, ktorí sa nebáli popustiť uzdu svojej fantázie a pod ich rukami vznikli tekvicové ozdoby. viac …   Jesenné aranžovanie     Dňa 18.októbra 2018 sa uskutočnilo jesenné aranžovanie. Zúčastnili sa ho žiaci 6. až 9. ročníka. viac …   100. výročie od vzniku Československa     Na počesť 100. výročia od vzniku Československa sme sa spolu s našimi žiakmi stretli v dňoch 22.10. a 23.10. 2018, aby sme si pripomenuli tento výnimočný deň. viac …   Návšteva planetária a múzea v Medzeve     Posledný školský októbrový deň sa žiaci IV.A a IV.B vybrali so svojimi pani učiteľkami na exkurziu do Medzeva. viac …   Modlitba ruženca     Na deň sv. Lukáša sa naša škola pripojila k 70 krajinám, kde sa deti zjednotili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. viac …   Týždeň zdravej výživy     Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov. 	Aj naša škola si tento deň pripomenula v rámci tematického ,,Týždňa zdravej výživy“. viac …   Školské kolo OSJL     Dňa 6. novembra 2018 sa uskutočnila v šk. knižnici Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry. viac …   Halový viacboj všestrannosti     Dňa 25. 10. 2018 sa v Moldave nad Bodvou uskutočnili halové majstrovstvá okresu Košice-okolie vo viacboji všestrannosti. viac …   Plavecký výcvik     Plavecký výcvik sa uskutočnil v dňoch od 5. do 16. novembra 2018 v priestoroch Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia nemocnice v Šaci. Plaveckého výcviku sa zúčastnili žiaci I. stupňa. viac …   Záložka spája školy     Naša škola sa znovu zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. viac …   Hodina deťom     Tento rok sme sa po opäť zapojili do celoslovenskej zbierky s názvom Hodina deťom. viac …   Jesenné popoludnie     Dňa 21. 11. 2018 sme sa my, vyučujúci slovenského jazyka, stretli so žiakmi ôsmeho ročníka, aby sme sa porozprávali a zabavili sa pri rôznych tvorivých jesenných úlohách. viac …   Olympiáda ľudských práv     29. 11. 2018 sa žiaci zúčastnili olympiády týkajúcej sa ľudských práv. viac …   Vystúpenie pre dôchodcov     Žiačky a žiaci našej školy stáli na doskách,  čo znamenajú svet, aby našim dôchodcom vyčarili úsmev na tvári a spríjemnili im ich štvrtkové popoludnie. viac …   Pasovanie prvákov     Po troch mesiacoch náročnej práce a povinností sa žiaci I.A triedy stali skutočnými a právoplatnými žiakmi našej školy. viac …   Svätý Mikuláš     6. decembra navštívil našu školu sv. Mikuláš so svojimi anjelskými i čertovskými pomocníkmi. viac …   Technická olympiáda     V novembri sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády. viac …   Okresné kolo Technickej olympiády     Dňa 29. novembra 2018 sa konalo okresné kolo Technickej olympiády.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida.  Created and Designed  - Ing. Peter Zuzkáč.  Authorized:  Mgr. Daniel Rajňák. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC.  Director: Mgr. Terezia Besterciova.
Jedálny Lístok
AKCIE AKCIE