Novinky
Máme školu, pekné triedy                  Aký názov má ta škola?   v triedach sedí veľa detí,                   Veľká Ida, tak sa volá.   tie sa tešia každý deň,                       Chceš ju spoznať? Príď ty k nám   že sa plní ďalší sen,                           presvedčíš sa o nej sám.    sen o vzácnych vedomostiach           [Poď sa učiť, poď sa hrať,   i o praktických zručnostiach.            ukáž všetkým, čo si zač,   Tie získame iba tak,                           napíš slovo, prvok, krát,   že chodíme práve k vám.                   veď si super dobrý žiak.] Hymna Základnej školy vo Veľkej Ide OZNAM           Pozvánka Pozývame Vás na informatívne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 13. 6. 2017 (utorok) v čase od 13. 30 – 15. 45 hod. Tešíme sa na Vašu účasť. viac …   Otvorenie školského roka 2016/2017        Po krásnych prázdninách prišiel opäť september a ten prináša návrat do školy. Žiaci našej školy sa opäť stretli v priestoroch školy na slávnostnom otvorení školského roka 2016/2017. viac …   Beh zdravia        V piatok 30. septembra 2016 sa ulice neďaleko školy zaplnili bežcami a bežkyňami od nultého až po štvrtý ročník a žiakov špeciálnych tried.  Konal sa už tradičný beh zdravia pri príležitosti Svetového dňa srdca. viac …   Naša škola sa stala súčasťou tímu Bielej pastelky        Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú začleniť sa do bežného života. viac …   Európsky deň jazykov        Dňa 29. septembra 2016 sa v školskej knižnici uskutočnilo náučné popoludnie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. viac …   Slávnostná certifikácia Zelenej školy 2016        5. október 2016 bol pre našu školu mimoriadnym dňom. Po dvoch dlhých rokoch trpezlivej a neúnavnej práce v projekte Zelená škola sa všetkým žiakom a učiteľom dostalo zaslúženej odmeny. viac …   Tekviciáda        Dňa 25. októbra si naši žiaci "zašantili" pri vyrezávaní  a aranžovaní tekvíc - svetlonosov. viac …   Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka        26.októbra 2016 sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. viac …   Čítame spolu         Naša škola sa zapojila do aktivity vyhlásenej  ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR pod názvom Čítame spolu. viac …   Súťaž v prednese slovenskej rozprávky          7. októbra 2016 sa v priestoroch kultúrno – vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach uskutočnilo regionálne kolo súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. viac …   iBobor         Informatická súťaž v školskom roku 2016/2017 viac …   LIGA 4x4          Aj tento školský rok sa žiaci piateho ročníka zúčastnili súťaže LIGA 4x4, ktorá pozostáva zo štyroch kôl a súťažia štvorčlenné družstvá žiakov V. ročníka základných škôl. viac …   Žiacký karneval          Vážení rodičia, milí žiaci! Srdečne Vás pozývame  na  žiacky karneval, ktorý sa uskutoční   2. 2. 2017 (štvrtok) so začiatkom  o 15.00 hod. viac …   Okresné kolo Matematickej olympiády          Žiaci V.A triedy sa zúčastnili okresného kola MO v  kategórií Z5 viac …   Šachový turnaj      Dňa 4. februára 2017 sa uskutočnil dlho očakávaný šachový turnaj  Košickej žiackej ligy v Centre voľného času v Košiciach. viac …   Lyžiarsky výcvik     V dňoch 13.- 17. 2. 2017 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik organizovaný ZŠ Veľká Ida pre žiakov ZŠ Veľká Ida. Miestom konania lyžiarskeho výcviku bolo lyžiarske stredisko „Bačova roveň“ vo Vyšnej Boci. viac …   Ruské slovo 2017     22.2.2017 sme sa zúčastnili krajského kola súťaže Ruské slovo 2017 na Gymnáziu M.R. Štefánika v Košiciach. Tohtoročná téma súťaže znela  – Školské roky sú nádherné. viac …   Hviezdoslavov Kubín – školské kolo     Súťaž v umeleckom prednese – Hviezdoslavov Kubín – školské kolo 15. marca 2017 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese – Hviezdoslavov Kubín. viac …   Testovanie 9-2017     Dňa 5. apríla 2017 (streda) sa na našej škole uskutoční Testovanie 9-2017. Testovanie je určené žiakom 9. ročníka ZŠ z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra. viac …   Slávik  našej  školy     Dňa 27.2.2017 sme sa po roku opäť zišli na školskom kole speváckej súťaže „Slávik našej školy“, ktorá sa konala v 0. C triede. viac …   Okresné kolo Fyzikálnej olympiády     16. marca 2017 sa  žiačky VIII.A zúčastnili okresného kola FO, kategórie F. viac …   Okresné  kolo Pytagoriády     Okresné  kolo Pytagoriády sa uskutočnilo v dňoch 14. a 15. marca 2017   a zúčastnilo sa ho spolu  vo všetkých kategóriách 13 žiakov. viac …   Rómsky Hviezdoslavov Kubín     Dňa 21.marca 2017 sme zorganizovali pre rómskych žiakov našej školy školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. viac …   Týždeň slovenských knižníc 2017     Žiaci našej školy mali možnosť 30. marca 2017 byť súčasťou celoslovenskej akcie s názvom Týždeň slovenských knižníc. Tento rok sa uskutočnil 18. ročník pod spoločným mottom: „KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH“. viac …   Okresné kolo Matematickej olympiády     Dňa 04.04.2017 bolo organizované okresné kolo Matematickej olympiády v Košiciach. viac …   Deň narcisov     V piatok, 7. apríla 2017, sa naša škola opäť zapojila do dobročinnej  zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. viac …   Celoslovenské kolo Ruské slovo 2017     31.3.2017 sa v priestoroch CVČ Domino na Popradskej ulici  v Košiciach uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo 2017.
AKCIE AKCIE