Novinky
Máme školu, pekné triedy                  Aký názov má ta škola?   v triedach sedí veľa detí,                   Veľká Ida, tak sa volá.   tie sa tešia každý deň,                       Chceš ju spoznať? Príď ty k nám   že sa plní ďalší sen,                           presvedčíš sa o nej sám.    sen o vzácnych vedomostiach           [Poď sa učiť, poď sa hrať,   i o praktických zručnostiach.            ukáž všetkým, čo si zač,   Tie získame iba tak,                           napíš slovo, prvok, krát,   že chodíme práve k vám.                   veď si super dobrý žiak.] Hymna Základnej školy vo Veľkej Ide POZVÁNKA    OZNAM    viac …           Pozývame Vás na informatívne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 21. 11. 2018 v čase od 13.30 hod. do 15.30 hod.  Tešíme sa na Vašu účasť!                          Testovanie 5 – 2018  Dňa 21. novembra 2018 (streda) sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka. Bližšie informácie nájdete na našej stránke v časti RODIČOM – Všeobecné informácie k T5-2018. viac …   Škôlkári na dopravnom ihrisku     Príjemné septembrové počasie prilákalo do našej školy škôlkárov, ktorí sa s pani učiteľkami a žiakmi zo IV.B poučili i zabavili na dopravnom ihrisku. viac …   Zbierka - Biela pastelka     Naša škola sa už po štvrtýkrát zapojila do zbierky s názvom Biela pastelka. Ide o verejnú zbierku na podporu ľudí so zrakovým postihnutím a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú pri začlenení sa do bežného života. viac …   Európsky deň jazykov     26. september je Európskym dňom jazykov, cieľom tohto dňa je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov. I naši žiaci spoznávali v tento deň rôzne jazyky. viac …   Exkurzia - Dukla     Žiaci II. stupňa sa spolu so svojimi učiteľmi vydali na cestu po Slovensku, aby lepšie spoznali našu históriu. Ich kroky smerovali i na Duklu. viac …   Beh zdravia     Dňa 10. októbra sa na našej škole organizoval už tradičný Beh zdravia. viac …   Prváci navštevujú škôlkarov     18. októbra 2018 sa žiaci I. A vybrali spolu so svojou pani učiteľkou navštíviť deti v materskej škole. viac …   Tekviciáda     Tekvica je jednoročná rastlina pochádzajúca z Ameriky, kde bola pestovaná Inkami. Má rozsiahle využitie. Okrem iného môže slúžiť ako zaujímavá dekorácia. Práve o to išlo našim umelcom a umelkyniam, ktorí sa nebáli popustiť uzdu svojej fantázie a pod ich rukami vznikli tekvicové ozdoby. viac …   Jesenné aranžovanie     Dňa 18.októbra 2018 sa uskutočnilo jesenné aranžovanie. Zúčastnili sa ho žiaci 6. až 9. ročníka. viac …   100. výročie od vzniku Československa     Na počesť 100. výročia od vzniku Československa sme sa spolu s našimi žiakmi stretli v dňoch 22.10. a 23.10. 2018, aby sme si pripomenuli tento výnimočný deň. viac …   Návšteva planetária a múzea v Medzeve     Posledný školský októbrový deň sa žiaci IV.A a IV.B vybrali so svojimi pani učiteľkami na exkurziu do Medzeva. viac …   Modlitba ruženca     Na deň sv. Lukáša sa naša škola pripojila k 70 krajinám, kde sa deti zjednotili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. viac …   Týždeň zdravej výživy     Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo Spojených národov. 	Aj naša škola si tento deň pripomenula v rámci tematického ,,Týždňa zdravej výživy“. viac …   Školské kolo OSJL     Dňa 6. novembra 2018 sa uskutočnila v šk. knižnici Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry.
Copyright © 2012. ZS Velka Ida.  Created and Designed  - Ing. Peter Zuzkáč.  Authorized:  Mgr. Daniel Rajňák. Elementary School, Velka Ida 1, 044 55 Velka Ida, SLOVAK REPUBLIC.  Director: Mgr. Terezia Besterciova.
Jedálny Lístok
AKCIE AKCIE