Novinky
Máme školu, pekné triedy                  Aký názov má ta škola?   v triedach sedí veľa detí,                   Veľká Ida, tak sa volá.   tie sa tešia každý deň,                       Chceš ju spoznať? Príď ty k nám   že sa plní ďalší sen,                           presvedčíš sa o nej sám.    sen o vzácnych vedomostiach           [Poď sa učiť, poď sa hrať,   i o praktických zručnostiach.            ukáž všetkým, čo si zač,   Tie získame iba tak,                           napíš slovo, prvok, krát,   že chodíme práve k vám.                   veď si super dobrý žiak.] Hymna Základnej školy vo Veľkej Ide OZNAM    Testovanie 5 – 2016 Dňa 23.11.2016 (streda) sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka pod názvom Testovanie 5 z predmetov matematika a slovenský jazyk.  http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5 viac …   Otvorenie školského roka 2016/2017        Po krásnych prázdninách prišiel opäť september a ten prináša návrat do školy. Žiaci našej školy sa opäť stretli v priestoroch školy na slávnostnom otvorení školského roka 2016/2017. viac …   Beh zdravia        V piatok 30. septembra 2016 sa ulice neďaleko školy zaplnili bežcami a bežkyňami od nultého až po štvrtý ročník a žiakov špeciálnych tried.  Konal sa už tradičný beh zdravia pri príležitosti Svetového dňa srdca. viac …   Naša škola sa stala súčasťou tímu Bielej pastelky        Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú začleniť sa do bežného života. viac …   Európsky deň jazykov        Dňa 29. septembra 2016 sa v školskej knižnici uskutočnilo náučné popoludnie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. viac …   Slávnostná certifikácia Zelenej školy 2016        5. október 2016 bol pre našu školu mimoriadnym dňom. Po dvoch dlhých rokoch trpezlivej a neúnavnej práce v projekte Zelená škola sa všetkým žiakom a učiteľom dostalo zaslúženej odmeny. viac …   Tekviciáda        Dňa 25. októbra si naši žiaci "zašantili" pri vyrezávaní  a aranžovaní tekvíc - svetlonosov. viac …   Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka        26.októbra 2016 sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. viac …   Čítame spolu         Naša škola sa zapojila do aktivity vyhlásenej  ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR pod názvom Čítame spolu. viac …   Súťaž v prednese slovenskej rozprávky          7. októbra 2016 sa v priestoroch kultúrno – vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach uskutočnilo regionálne kolo súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. viac …   iBobor         Informatická súťaž v školskom roku 2016/2017 viac …   LIGA 4x4          Aj tento školský rok sa žiaci piateho ročníka zúčastnili súťaže LIGA 4x4, ktorá pozostáva zo štyroch kôl a súťažia štvorčlenné družstvá žiakov V. ročníka základných škôl.
AKCIE AKCIE