Novinky
Máme školu, pekné triedy                  Aký názov má ta škola?   v triedach sedí veľa detí,                   Veľká Ida, tak sa volá.   tie sa tešia každý deň,                       Chceš ju spoznať? Príď ty k nám   že sa plní ďalší sen,                           presvedčíš sa o nej sám.    sen o vzácnych vedomostiach           [Poď sa učiť, poď sa hrať,   i o praktických zručnostiach.            ukáž všetkým, čo si zač,   Tie získame iba tak,                           napíš slovo, prvok, krát,   že chodíme práve k vám.                   veď si super dobrý žiak.] Hymna Základnej školy vo Veľkej Ide viac …   OZNAM           Pozývame Vás na všeplenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční  dňa  19. 9. 2017 (utorok) so začiatkom o 15. 30 hod.      Tešíme sa na Vašu účasť.                                                                               Vedenie školy viac …   Slávik  našej  školy     Dňa 27.2.2017 sme sa po roku opäť zišli na školskom kole speváckej súťaže „Slávik našej školy“, ktorá sa konala v 0. C triede. viac …   Okresné kolo Fyzikálnej olympiády     16. marca 2017 sa  žiačky VIII.A zúčastnili okresného kola FO, kategórie F. viac …   Okresné  kolo Pytagoriády     Okresné  kolo Pytagoriády sa uskutočnilo v dňoch 14. a 15. marca 2017   a zúčastnilo sa ho spolu  vo všetkých kategóriách 13 žiakov. viac …   Rómsky Hviezdoslavov Kubín     Dňa 21.marca 2017 sme zorganizovali pre rómskych žiakov našej školy školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. viac …   Týždeň slovenských knižníc 2017     Žiaci našej školy mali možnosť 30. marca 2017 byť súčasťou celoslovenskej akcie s názvom Týždeň slovenských knižníc. Tento rok sa uskutočnil 18. ročník pod spoločným mottom: „KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH“. viac …   Okresné kolo Matematickej olympiády     Dňa 04.04.2017 bolo organizované okresné kolo Matematickej olympiády v Košiciach. viac …   Deň narcisov     V piatok, 7. apríla 2017, sa naša škola opäť zapojila do dobročinnej  zbierky Deň narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine. viac …   Celoslovenské kolo Ruské slovo 2017     31.3.2017 sa v priestoroch CVČ Domino na Popradskej ulici  v Košiciach uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže Ruské slovo 2017. viac …   Európsky deň jazykov     Dňa 28. septembra 2017 sa v školskej knižnici zrealizovalo náučné popoludnie pri príležitosti Európskeho dňa jazykov. viac …   Súťaž v prednese slovenskej rozprávky     29. septembra 2017 sa v priestoroch kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach uskutočnilo výberové kolo súťaže v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. viac …   Zbierka Biela pastelka     Naša škola sa už po tretíkrát zapojila do zbierky s názvom Biela pastelka. Ide o verejnú zbierku na podporu ľudí so zrakovým postihnutím a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým pomáhajú pri začlenení sa do bežného života. viac …   Svetový deň srdca     Svetový deň srdca je podujatím, ktoré sa stalo hlavnou motiváciou prevencie ochorení srdca na celom svete. I naši žiaci sa do tohto boja za zdravé srdce zapojili tradičným Behom zdravia. viac …   Exkurzia v solivare     Žiaci prvého stupňa sa spolu so svojimi triednymi učiteľkami vydali spoznávať zaujímavosti Slovenska. Ich kroky smerovali do Solivaru pri Prešove, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. viac …   Zdravé popoludnie v družine     Zdravá škola je projekt na podporu zdravia a výchovy k zdravému spôsobu života. V družine si túto potrebu zdravého stravovania opäť raz pripomenuli výrobou chutného ovocného kokteilu.
AKCIE AKCIE